Okolie

TURISTIKA

https://www.prosieckadolina.eu/

Prosiecka dolina

Je zaslúžene súčasťou národnej prírodnej rezervácie. V spojení s neďalekou súbežne idúcou Kvačianskou dolinou – tvorí turistickú trasu Prosiecka a Kavačianska dolina, ktorej súčasťou  je SVORADOV náučný chodník, ktorý začína  pri vstupe do Prosieckej doliny a pokračuje cez obec Veľké Borové popri Reštaurácii BOBROVEC až k parkovisku na konci obce Kvačany – pri vstupe do Kvačianskej doliny. Vytvára návštevníkom predpoklady na nezabudnuteľný zážitok z celodennej túry krásnou prírodou.

https://cestujzamenej.sk/

Kvačianska dolina

Čaká na Vás príjemná prechádzka v malebnom, horskom prostredí, ktorá sa každému vryje do pamäte. Uvidíte veľmi pôsobivý skalný útvar Jánošíkova hlava, rokliny, vyhliadky na dolinu a na konci, malebné Mlyny Oblazy, ktoré si iste nenechajte ujsť.

Trasa je vhodná pre všetky typy turistov, rovnako pre deti, či dôchodcov, nakoľko nejde o náročnú trasu. Veríme, že ak raz toto miesto navštívite, vrátite sa opäť. 🙂

https://liptov.sk

Čereňova skala

Jedinečná skala s výhľadom, ktorá očarí každého….. Bez lana, do hodiny, aj s menšími deťmi.

Čereňová nie je veľmi výrazný kopec v Chočských vrchoch. Je učupená medzi výraznými kopcami ako Prosečné, Pravnáč či Choč. Od konkurencie týchto susedných kopcov ju však odlišuje skalné bralo Čereňová skala. Bralo pripomínajúce skalnú päsť, vytvára stolovú skalu. Znamená to, že na jej vrchole sa nachádza výrazná plošina s úžasným výhľadom na Liptovskú Maru a Nízke Tatry.

https://www.visitliptov.sk/

Veľký Choč

Veľký Choč je s výškou 1611 m n. m. dominantným vrchom Chočských vrchov. Vrchol je turisticky veľmi vyhľadávaný. Má tvar nepravidelnej pyramídy s početnými bralnými partiami. Z vrcholu Choča je vynikajúci kruhový výhľad. Jeho vrchol je porastený kosodrevinou a od Valaskej Dubovej má mierne stúpajúci tvar, kým zo severu a od Lúčok je v príkrom zráze. Najkrajší výstup je z Lúčok alebo Vyšného Kubína, pri ktorých sa turistom naskytajú krásne výhľady.

ATRAKCIE

https://tatralandia.sk

Tatralandia

Tatralandia je areálom vodnej zábavy a zároveň jediným, kde si môžete vyskúšať surfovanie na divokých vlnách Surf Waves Tatralandia. Nachádza sa v regióne Liptov, v oblasti s množstvom kultúrnych pamiatok, svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom. Objavte s nami Tatralandiu, miesto plné dobrodružstva a zábavy, ktorého súčasťou je celoročný prímorský raj Tropical Paradise . Na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudete vďaka 26 toboganom a šmýkačkám, atrakciám, celodennému programu s animačným tímom či letným eventom.

A keby náhodou pršalo, tak sa stretneme pod priehľadnou strechou celoročnej haly Tropical Paradise, kde teplota neklesá pod 30 °C. A cez špeciálnu fóliu strechy Tropical Paradise sa môžete opaľovať celý rok, v lete či v zime.

https://www.vodnesvety.sk/

Bešeňová

Termálne kúpalisko Bešeňová je vybudované na báze horúcich liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov. Voda sa na povrch dostáva o teplote 62 °C.

Vodný park Bešeňová je ideálne miesto na načerpanie stratenej energie a vitality. Termálna voda pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne pôsobí na psychiku. V Bešeňovej je množstvo bazénov, tobogánov, výriviek, relaxačné a wellness centrum.

https://www.dusekarpat.cz/

Liptovská Mara

Liptovská Mara je vodné dielo medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom, ktoré sa nazýva aj “Liptovské more” a  je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku.

Dielo bolo vybudované v rokoch 1969-1975. Pri výstavbe bolo zaplavených 13 obcí, z toho 12 úplne, Liptovský Trnovec čiastočne. Najcennejšie pamiatky zo zátopovej oblasti sú prenesené do Múzea liptovskej dediny v Pribyline.

Na Liptovskej Mare sú široké možnosti rybolovu, taktiež tu môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou z prístavu v Liptovskom Trnovci. V lete priehrada ponúka široké možnosti pre vodné športy ako kúpanie, člnkovanie, surfovanie, jazdu na vodných skútroch a iné.

JEDLO

https://www.kolibagreta.sk/

Koliba Gréta

Srdečne Vás vítame v našej štýlovej hotelovej reštaurácii. Tradičná liptovská kuchyňa starých materí podávaná v súlade s modernými technologickými postupmi sľubujú gastronomický zážitok. Spolupracujeme s dodávateľmi výhradne zo Slovenska a dbáme na čerstvosť a kvalitu vybraných surovín.

https://www.villabetula.sk/

Vila Betula

Doprajte si čas na výber jedla. Nechajte sa ním očariť, zlepšiť si náladu a vychutnajte si každé jedno sústo. Precízne zostavené menu zaručí, že si každý vyberie z našej ponuky, ktorá je pravidelne dopĺňaná sezónnymi špecialitami.

V našej kuchyni sa spája moderná gastronómia s tradičnými receptami starých mám.  Navyše je u nás všetko baby friendly a radi vám pripravíme jedlá aj pre alergikov.

O vašu spokojnosť sa stará tím čašníkov a pomocných kuchárov s dlhoročnými skúsenosťami na čele s dvojicou hlavných kuchárov Milanom Maršalkom a Annou Majerčákovou. Atmosféru pohostinnosti umocňuje hrejivý krb, ktorý je dominantou reštaurácie.

https://www.marinaliptov.sk

Marína Liptov

Reštaurácia MARINA LIPTOVje jedinečné miesto, ktoré pohladí všetky vaše zmysly zaujímavým interiérom, nádhernými výhľadmi a poctivou kuchyňou.

Reštaurácia Marina Liptov je vzdialená iba 6km od Bešeňovej a 15km od Liptovského Mikuláša a Ružomberka. Je to práve ideálna poloha v srdci Liptova, ktorá láka rodiny a priateľov na milé stretnutia.

Vaše chuťové poháriky si prídu na svoje vďaka poctivým jedlám našej kuchyne, ktoré ulahodia aj mlsným jazýčkom. Naši kuchári sa zameriavajú na prípravu jedál z domácich čerstvých surovín, na rybacie špeciality a pravidelne spolupracujú s lokálnymi farmami.

V lete je veľmi obľúbený Bufet u Bobra na móle, kde si pochutíte na domácich langošoch, pizzy, hot-dogoch či hranolkách. K dispozícii je vonkajšie sedenie na móle so stojanmi na bicykle.

www.vilkacibulka.sk – Všetky práva vyhradené © Copyright 2021